İmza Günleri ve Söyleşiler

“80’lerde Çocuk Olmak” kitabından sonra çıkan “90’lar Kitabı”yla birlikte hem benim hem de kitaplarda yazılarıyla yer alan pek çok yazar arkadaşımızın hayatı hızlanmaya başladı. Oraya buraya gidip duruyoruz :)

İki gün önce Balıkesir‘de “Cine Kafe”de çok keyifli bir söyleşi ve imza günü yaptık. Katılım oldukça iyiydi, pek çok genç arkadaşla tanışma ve sohbet etme fırsatı bulduk. (Sedat’a, Serpil’e, Talha’ya ve Onur’a çok teşekkürler.)

Bizim söyleşilerimiz sohbet havasında, sıcacık geçiyor, gülüp eğleniyoruz desem yeridir. Yeni arkadaşlarımız oldu, söyleşiye katılan herkese çeşitli kitaplar hediye ettim, tatlı bir hatıra olsun istedim.

* Önümüzdeki pazartesi günü de Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Nişantaşı Kampusu‘nda bir söyleşiye davetliyim. Genç öğrenci arkadaşların bitirme tezlerinin konusu “90’lar Kitabı” ve 90’lı yıllar, konuk olarak da beni seçmişler. Unutulmaz insan Ünsal Oskay hocanın okulunda muhteşem bir gün geçecek, eminim… Onun okuluna konuk olmaksa beni ayrıca heyecanlandırıyor, gururlandırıyor…

* 24 Mart Cumartesi gnü 14.00’te Ankara‘da Cumhuriyet gazetesi Ankara Bürosu’nun toplantı salonunda “90’lar Kitabı” üzerine geniş katılımlı bir söyleşi ve imza günümüz var.

* 28 Nisan günü de Trabzon‘a davetliyim, “90’lar Kitabı” ile ilgili olarak orada da keyifle sohbet edeceğimizden eminim. Bakalım yolumuz daha nerelere düşecek… Neden bilmem ama Eskişehir’de ve Bursa’da de bir etkinlik olsun isterdim.

* Beyoğlu’ndaki “İnsan Kitap” adlı kitabevinin değerli yöneticisi de rastlantı sonucu gerçekleştirdiğimiz ayaküstü bir sohbetimizde, kitabevlerinde 80’ler ve 90’lar kitaplarıyla ilgili söyleşi teklifinde bulundu, işlerden, yazılardan ve spordan fırsat bulup bir uğramam gerekli oraya da… Beyoğlu’nda bir imza günü ne tatlı olur ama…

Tüm bunlar olup biterken Yitik Ülke büyüyor, yepyeni kitaplar hazırlanıyor…

Tags: ,

Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy this password:

* Type or paste password here:

9,749 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress