İzmir Kitap Fuarı da bitti…

İzmir’de keyifli bir 10 gün geçirdim. İzmir Kitap Fuarı göz açıp kapayıncaya dek bitti. Yitik Ülke Yayınlarımızın standı her fuarda olduğu gibi yine şenlikli ve renkliydi. Okurlarımızla buluştuk, dostlarla uzun uzun sohbet ettik, her akşam çıkıp kordonda bir şeyler içtik. Fuarın ilk 5 günü benim farenjit azmasaydı, sesim kısılmasaydı daha güzel olacaktı her şey, neyse… Geldi geçti… Hayat akıyor…

Bu fuarda yeni şiir kitabım “Soğuk Yazgı”ya çok hoş bir ilgi vardı. Fuar için götürdüğümüz tüm kitaplarım tükendi, sonra yeniden kitap getirttik. “Mutsuz Aşk Vardır” kitabı da okur tarafından sevildi. İzmir’in enerjisi bambaşka ya, çok hoş bir kent ve gerçekten de güzel, duyarlı insanlar var orada… İzmir’in bendeki yeri ayrı.

Sahi, Alsancak’ta 10 günlüğüne tuttuğumuz kiralık evi hiç unutmayacağım. Tanrım! O neydi öyle! Simsiyah duvarlar, her yerde aynalar. Ev değil masaj salonu mübarek! Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne bakan bir garip mekân. Ne güldük ama. Yazarlarımız da bizimle kaldı, otellerde saçma sapan masraf etmediler en azından, yedik içtik eğlendik. Bir sürü hatıramız oldu.

Yolun yarısını geçtik, bu duygu döneniyor içimde. Şaka maka 37’ye ilerliyoruz. Daha çok okumak ve yolculuklara çıkmak gerek, ama zor… Ciddi kararlar almalı, bakalım, bu yıl sonu için kafamda hayatımı tamamen değiştirecek bazı planlar var. Gerçekleşince sana not düşerim Sevgisiz Günlük…

“Soğuk Yazgı”dan sonra çok az şiir yazabildim. 3-4 de kısa öyküm var. Kitap bütünlüğü için sanırım 1-2 yıl daha çalışmalı ve notlar almalıyım. Twitter üzerinde projelendirdiğim ve 100’den fazla insanın tweet atarak katıldığı bir sosyal medya kitabı var sırada, kitap baskıya hazır: “Yitik Öykü” koydum adını. Temmuz ayında çıkacak. Bu kitabın geliriyle ağaç tohumları ve fidanlar alacağız, doğayı korumak için çabalayacağız. Umarım çok okunur ve okur tarafından sevilir-desteklenir.

Durum böyle Sevgisiz Günlük. İçimden geçen çok şey var. Bir çıtalı uçurtma, bir Pinokyo bisiklet. Hangi bulut beni çocukluğuma götürür? Söyle.

Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy this password:

* Type or paste password here:

9,169 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress