Kırılsa Kum Saati

“Yıllar yılları kovaladı” der hani masallar. İşte öyle, hissettiğim tek şey yavaş yavaş yaşlanıyor olmak. Yaş alıyor mu desem. Gerçi biraz kilo alıp hantallaşmam ve saçma sapan filmler izlememin yanında lanet olası çikolata-çekirdek-kuruyemiş üçlüsü olmasa, bana tanınan zamanda ilerliyor olmayı hiç kafaya takmayacağım. Mutsuzsan durum kötü usta, mutluysan daha kötü. Alkol de var tabii arada, e olmazsa olmaz, dünyaya bir daha mı geleceğiz be?

13 Eylül 2013 az önce geride kaldı. Bu demektir ki 36’ncı yaşımın ilk saatlerindeyim. Her yaş günü ve her yeni yılda olduğu gibi bir dizi karar aldım:

 • Spor yapılacak
 • Diyet yapılacak
 • Daha çok kitap okunacak
 • Daha çok film izlenecek
 • Yeni yerler keşfedilecek
 • Şiirler, öyküler yazılacak
 • Kafandaki roman için notlar alınacak…

Zor şeyler. Kaç kez denedim her birini. Miskinleşiyorum gittikçe. Belli de olmuyor gerçi, kafama eserse de hepsini birden hayata geçirebiliyorum. Her neyse. Yaşıyoruz işte. Elden geldiğince üretmeye, paylaşmaya çabalıyorum. İhmal ettiğim şeyler var elbette, zamanla daha derli toplu olmaya çabalayacağım.

36 yaş, uğurlu gelsin. Zorda kalan insanlara her anlamda yardımcı olabileyim. Bin bir emek verdiğim Yitik Ülkem daha da büyüsün ve güçlensin. Ormanlar kuralım, yoksul çocuklar okutalım, daha nice hayalim gerçek olsun. Belki sürpriz kararlar da alabilirim bu yeni yaş içinde, her an her şey olabilir.

Yazmak lazım. Çok şey var kafamda, ama elim kaleme gitmiyor. 2 ay içinde 4’üncü şiir kitabım çıkıyor. Adı “Soğuk Yazgı” bu kitabın, Savaş Çekiç ağabeyim şu sıra özel tasarımını yapıyor. Hard Cover basılacak ve Savaş abimin kitap için çizdiği desenlerle süslü olacak “Soğuk Yazgı”. Kitabımın kaderi sıcacık olsun, aksın gitsin sonsuzluğa… Ben yok olacağım, o kalacak. Her dizesi değerli benim için. 2014’te umarım bir de öykü kitabım yayımlanabilir. Koca 2013’te sadece 2 kısa öykü yazabildim. Yeni yaşımda yeni öyküler de ortaya çıksın. Varlığım, benim için şiirin ve edebiyatın tek ülkesi Yitik Ülke’ye armağan olsun.

Sevdiklerimle ve ailemle güzel bir yaş olsun 36.

 1. aysegul fisek’s avatar

  36 yaş çok güzel bir yaştır, hala gençsin bir kere, ama deli genç değil, daha sakin kesinlikle.. zaten hangi yaş olursa olsun, şimdi olduğun yerden baktığın gibi olmuyor, 15 yaşındayken 36 yaş ne kadar büyük gelirdi düşünsene! ruhun gençse hep genç kalıyorsun.. mutlu yaşlar:)

  Cevapla

Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy this password:

* Type or paste password here:

9,146 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress